Květen 2010abb

29. května 2010 v 10:46


Rozhovor s Avril pro magazín Inked - part #1

26. května 2010 v 18:19 Avril Lavigne :)
Přeložila jsem zhruba první třetinu článku o Avril z magazínu Inked. Jedná se o můj vlastní překlad, což znamená, že jsem si spoustu věcí upravila podle sebe, pár vět jsem vynechala a pár naopak přidala. Snad je překlad dostatečně srozumitelný :)
Na zbytek překladu se vrhnu buď zítra večer, nejpozději ve čtvrtek dopoledne. Ještě uvidím, jak to stihnu.
Najednou drobounká blondýnka s dlouhýma kudrnatýma vlasama vyskočí až z pohovky, aby hrdě ukázala dvě vytetované hvězdičky na boku. Poté nečekaně zvedne tričko až do poloviny hrudníku. Tam, na její porcelánové kůži, se nalézají čtyři velká písmena, který dohromady znamenají FUCK. "Moje oblíbené tetování je tohle. Je to moje oblíbené slovo," chichotá se a sedne si zpět na gauč.


Když Avril Lavigne v roce 2002 vstupila na hudební scénu s jejím debutovým albem Let Go, netrvalo dlouho, co jí začali kritici srovnávat s dvěma sukrovými vílami: Christinou Aguilerou a Britney Spears. Britney byla koketní, ale panenská dívka (poznámka webmiss: Ano, takhle to tam fakt je!), Christina byla žhavá a populární dívka a Avril byla náš typ: roztomilé skejt kuřátko. Ale Lavigne se prohřešila tím, že začala tuto dvojici bičovat přes média rock 'n' rollovým přístupem- Zdržovala se spíš na hřišti a na sk8 rampě.
Z dívek se staly divy pod dohledem dotěrných hejn novinářů.
Spears se veřejně rozplynula, Aguilera se z koketní holky změnila do respektované, šťastně vdané maminky. Lavigne z největší části stále pokračuje v té samé cestě, její alba se stále drží na předních příčkách v prodejnosti a přitom se vyhýbá agresivním paparazzi. Jsou tady však nějaké změny - manželství s frontmanem skupiny Sum 41, Deryckem Whibleym, které skončilo minulý podzim, nebo třeba nemnoho zřejmých přehmatů, jako její špatná výslovnost jména Davida Browieho (nerýmuje se to s "Howie") či její komentář naznačující, že ona byla Sid Vicious její generace. Ale kanadská zpěvačka nikdy nepřiznala, že by byla "dobrá holka". Takže i když strávila spoustu nocí popíjením v barech, po kterých toho na sebe dost práskla paparazziům, její skotačení nebylo zcela novinkou s vykřičníkem. Nakonec to stejně byla Avrilina muzika, nikoliv její osobní život, co jí dostalo do centra jeviště.
Nyní, ve 25 letech, se bývalá divoška odtrhla z tohoto balíčku. Ačkoliv nepřestala pařit - je stále spatřována ve spoustě hollywoodských barech, poslední dobou hlavně po boku Brodyho Jennera, zdá se, že její chuť na vodku ubývá. Na vystupování je stále velmi žádaná. V lednu byla pozvána, aby zazpívala na uzavíracím ceremoniálu na letošních olympijských hrách. Bylo to pro ní - jak říká - obrovská čest, i když nedostala pozvánku na hokejové utkání USA a Kanady. "Údělali si z nás šprťouchlata. Nesměli jsme kvůli ochraně opustit naše přívěsy. Ale měli jsme otevřený dveře, když se všichni koukali na zápas a já jsem mohla slyšet každého v celém městě křičet. Byl to velmi vzrušující moment a jsem velmi potěšená, že Kanada ten zápas vyhrála, protože Kanada znamená zpravidla hokej!"
Poslední dva roky má Lavigne také dohled nad navrhováním oblečení a doplňků pro Abbey Dawn, její módní značky, kterou pojmenovala po svojí přezdívce z dětství. Avril vysvětluje, že tato kolekce je zdobená hlavně lebkami, srdíčky a ostatními pro Avril důležitými věcmi, které representují její běžný styl. "Je zábava navrhovat oblečení a věci, který pak můžu nosit. Navrhla jsem věci, který jsem nemohla nikde najít.. Připadá mi, že se všichni v Hollywoodu oblíkají stejně. Myslím, že Gwen Stefani má cool styl. Má svůj vlastní styl. Neobléká se jako všichni ostatní."
Třebaže je často fotografována v tričku a mikině s kapucou, její styl se za poslední roky dost změnil.
"Jsem starší, nosím úzký kalhoty a podpatky," vyjadřuje se Avril k její proměně.

Zbytek rozhovoru přeložím již brzy.


  ________________________________
Překlad © a-lavigne.blog.cz >


Nové album Avril Lavigne vyjde až v říjnu

16. května 2010 v 16:24 Novinky o Avril
O tom, že bude nové album Avril opět odloženo, jsem Vám už psala, ale nevěřila jsem tomu. Teď už tomu bohužel začínám docela věřit :(
  • Oficiální twitter brazilského Sony potvrdil, že bude nové album Avril odloženo na říjen!
Avril řekla v březnu v rozhovoru pro Chelsea, že nové CD vyjde v červnu a další singl v dubnu. Je však zřejmé, že se tyto plány neuskuteční. To vše nejspíš kvůli jejím konfliktu s nahrávací společností.
  • Nové album se prý bude jmenovat "Nice Demons"
Jeden hudebně velmi uznávaný redaktor redaktor časopisu Rolling Stone poslal na svůj twitter zprávu, ve které sděloval lidem, aby si dávali pozor na červencové vydání, které bude věnované "návratu punkové princezny". Uvedl, že Avril prozradila následující: "Rozhodla jsem se ho pojmenovat Nice Demonds a song Scars je tvář, kterou prezentuju světu."
POZOR - tyto zprávy byly z twitteru velmi brzo smazány!!

  • Poslední dodělávky?
V dubna řekla Avril Ryanovi Seacrestovi v rozhovoru pro KISS-FM, že nové album je skoro hotové, ale ještě na něm dodělává poslední drobnosti. Řekla, že je to 'velmi vážné album', ale pracuje i na pár legračních nových songů, aby album bylo kompletní.

Pokud album tedy vyjde v říjnu 2010, tak to budou přesně a tři a půl roky od vydání jejího posledního alba The Best Damn Thing.

Info + překlad by a-lavigne.blog.cz

Abbey dawnn

16. května 2010 v 16:24


Vedu blog..

16. května 2010 v 16:21 Něco málo o mně.?..

Takže blog vedu poslední týdny zase já:)..tak děkuju ještě Danči..že mi pomáhala..:)...a taky chci poděkovat vám,že na blog pořád chodíte...děkuju moc:)) Aneta

www.wild-girl.blog.cz

Abbey Dawn

15. května 2010 v 18:50abbey

2. května 2010 v 11:31